By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

כבר נרשמת פעם?

שכחת סיסמא?

אין לך חשבון?

טיול בר מצווה לארצות הברית

ככל שחולפות השנים, חגיגות בר המצווה (וגם בת המצווה) הופכות גרנדיוזיות יותר ויותר: אולמות, נאומים, שירים ומה לא – ברמה שלא הייתה מביישת גם זוג מתחתן. אך יש הורים וילדים שהסגנון הזה לא מתאים להם. לא תואם את אופיים. הם יעדיפו לעשות משהו אחר, יש שיגידו צנוע יותר: טיול. אחת האפשרויות המהנות ביותר שעומדות לרשותם היא טיול מאורגן לארה"ב בר מצווה. טיול שלא יישכח לעולם.

יש אינספור אפשרויות

חברות רבות מציעות היום כמה וכמה אפשרויות נפלאות לקיום טיולים מאורגנים לארה"ב לכבוד בר המצווה:

טיול בחוף המזרחי | טיול בחוף המערבי | טיול מחוף אל חוף | טיול המשלב קרוז של כמה ימים או שיט קצר | טיול לניו יורק וללאס וגאס | טיול אל הפארקים האהובים של אורלנדו | טיול לניו יורק ולמפלי הניאגרה | טיול לפארקים ולקניונים בארה"ב.

אלו כמובן רק חלק מהאפשרויות שעומדות לרשותכם. מדובר בטיולים שנמשכים בין שבועיים לחודש, ומציעים שלל הרפתקאות המתאימות כמובן לבני ה-13, כמו גם להוריהם.

ואולי עדיף דווקא טיול לבני המצווה בלבד?

תתפלאו – ולהורים רבים זה יישמע כמו רעיון מוזר – אך כיום יוצאים גם טיולים מאורגנים לילדים בלבד. זהו טיול מאורגן לארה"ב בר מצווה שבו המטיילים הם ילדים בלבד, בנוכחות מבוגר כמובן. כי מה יותר מהנה מבחינת הילד, מאשר לטייל בארה"ב עם חבריו, בני גילו?

מדובר באפשרות מעניינת למדי, אשר תתאים בעיקר לילדים אשר מורגלים בשהות ללא הוריהם לזמן ממושך. חשוב לבדוק את העניין מראש, ולא 'לזרוק למים' את הילד בבת-אחת: אמנם חשוב שיצבור חוויות ושיכיר אנשים מחוץ למעגל המשפחתי, אך לא בטוח שדווקא טיול לארה"ב, רחוק כל כך מהבית, יהיה המתאים לו בדיוק.
מן הצד השני, כדאי לקחת בחשבון את האפשרות הזו – ובמיוחד כשהילד מעוניין בעצמאות (מה שלרוב קורה סביב בר המצווה). אמנם הרעיון של טיול משפחתי נחשב לחלומם של הורים רבים, אך דווקא הילדים, ובייחוד כשהם הולכים ומתבגרים, יכולים למצוא עניין רב יותר בטיול עצמאי עם בני גילם.

טיולים כאלו, אגב, יכללו יותר אטרקציות המתאימות לבני המצווה. בתקופה שבה קשה באמת לעניין את הקטנטנים המתבגרים, יודעות החברות כיצד למשוך אותם אל המקומות הנחשבים באמת מבחינתם, מה שיחסוך מכם את ההכנות הרבות.

מתי כדאי לצאת?

באופן טבעי, טיולים מאורגנים לכבוד בר המצווה יצאו לדרך בעיקר סביב החופשות הגדולות: חופשת חגי תשרי, חופשת הפסח והחופש הגדול. בעיקר נכון העניין, כמובן, לטיולים מאורגנים אשר מתוכננים על ידי חברות ישראליות, בעוד טיולים מאורגנים המתוכננים בידי חברות זרות יצאו לדרך בהתאם לחופשות באותה מדינה.

כך או כך, זמן היציאה מהווה פרמטר חשוב מאוד: מאחר שמדובר גם כך בתקופות שבהן כולם כמעט נמצאים בחופשה – תקופות המוגדרות בתחום התיירות כתקופות השיא – המחירים של הטיולים עצמם וכן של השירותים השונים יהיו גבוהים מהרגיל. לעתים, ההבדלים יכולים להסתכם בעשרות אחוזים.
כך, עליכם לקחת בחשבון כי טיול מאורגן לארה"ב לכבוד בר המצווה יעלה כ-3,500ˉ4,000 דולרים לאדם, ולעתים גם יותר מזה (בהתאם לתנאי המחיה שמהם תיהנו לאורך הטיול). אם אתם יוצאים לטיול כמשפחה גדולה, הסכום יכול לעלות אף יותר מחגיגה באולם – וחשוב מאוד להכניס את השיקול הזה למערכת השיקולים שלכם, בדבר הדרך הטובה ביותר לציין את התאריך.

אם בכל זאת תרצו לצאת לטיול מאורגן בתקופות שאינן תקופות השיא, תצטרכו בדרך כלל לפנות לחברות זרות. עם זאת, כיום ישנו שפע רב בכל הנוגע לטיולים מאורגנים מכל הסוגים, כך שגם בארץ תוכלו למצוא לעתים טיולים שכאלו אשר יוצאים בזמנים עמוסים פחות. אם אכן מצאתם טיול שכזה, בדקו שהוא מתקיים בתקופה נוחה מבחינת האקלים ומזג האוויר באזור שאליו אתם מתכננים להגיע.

ואפשר לחגוג בר מצווה גם בטיול עצמאי

האפשרות הזו עומדת לרשותכם בכל עת: תכנון טיול לארה"ב בר מצווה בצורה עצמאית. מדובר במשימה מורכבת יותר, בייחוד עבור מי שמעולם לא טייל בארה"ב, אך היא בהחלט אפשרית. כל שעליכם לעשות הוא לקרוא בקפידה את המידע הקיים ברשת בנוגע לטיולים כאלו, ו'לבנות' את ההרפתקה שלב אחר שלב. לאט לאט תגלו שמדובר בחוויה מהנה עוד יותר, לעתים.

אם אינכם בטוחים שתוכלו להשלים את המשימה לבדכם על הצד הטוב ביותר, תוכלו להיעזר בחברות המעניקות שירותי קרקע בתחום התיירות: אלו חברות שיבצעו עבורכם את ההזמנות, את התיאומים ואת ה'סגירות' הקטנות והמרגיזות שלכם אין חשק לבצע בעצמכם, או שפשוט לא ידעתם על קיומם. סיוע מהחברות הללו יעזור לכם מאוד לגבש טיול עצמאי שלא ייפול מכל טיול מאורגן לארה"ב בר מצווה.