By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

כבר נרשמת פעם?

שכחת סיסמא?

אין לך חשבון?

טיול לארה"ב מחוף לחוף

עבור רבים מדובר בחלום הגדול ביותר שיש, לפחות בכל הנוגע לעולם התיירות: טיול אשר חוצה את כל ארצות הברית לרוחבה (ולפעמים גם לאורכה), ועובר במקומות המעניינים והמרתקים ביותר שמציעה המדינה העצומה הזו. זהו טיול שהכול יכול לקרות בו, טיול שיציע לכם הרבה יותר ממה שאפשר בכלל לדמיין, טיול שבסיומו להפכו לאנשים אחרים. אבל כדי שכל החוויה הזו תתרחש על הצד הטוב ביותר, עליכם להתכונן אליה כראוי. בדיוק בשביל זה ריכזנו כאן כמה דברים שחשוב שתדעו, עוד טרם החלטתם לתכנן את הצעד הראשון.

ctc1

הזמן

הזמן הוא אולי הדבר החשוב ביותר בטיול מחוף לחוף בארה"ב – הוא למעשה יהווה את המסגרת הכללית לטיול כולו. נתחיל מעובדה פשוטה: אם אין ביכולתכם לפנות שלושה שבועות לפחות לטובת הטיול הזה, עדיף שתשכחו ממנו בינתיים. פחות מזה, בייחוד עבור מטייל עצמאי שמעולם לא היה בארה"ב, לא יספיק ויותיר אתכם מאוכזבים במיוחד.
למעשה, ישנם מטיילים שמפנים לצורך כך חודשים שלמים, שנה ואפילו יותר מזה. מובן שאלו מטיילים ברי מזל, שהזמן עומד לצדם, אך גם אם אין ביכולתכם לפנות את 'כל הזמן שבעולם' – שלושה שבועות המינימום המחייב לטובת טיול לארה"ב מחוף לחוף.

לאחר שהפנמתם את העובדה הזו, תוכלו להתחיל בהכנות לטיול וב'בנייתו'. חשוב מאוד לתכנן אותו לפרטי פרטים, יום אחרי יום, כדי להבטיח שהוא יהיה מהנה, לא מתיש ובעיקר בר ביצוע. אל תשכחו שאתם עומדים לחצות מרחבים עצומים: תכנון קפדני יאפשר לכם לעשות זאת בצורה טובה.

הדרך

ישנן דרכים רבות לעבור את המסע המרתק מחוף אל חוף. יש כאלו שיעדיפו להתחיל אותו בחוף המערבי (לרוב בלוס אנג'לס) ואחרים דווקא בחוף המזרחי (ניו יורק). כך או כך, רוב הטיול יתבצע כמובן ברכב – וגם כאן ישנם דברים שכדאי לזכור.
ראשית, התכווננו לרכב הגדול ביותר שתוכלו להרשות לעצמכם: אם אתם נוסעים בזוג, מומלץ לשכור רכב סטיישן; אם אתם משפחה קטנה (שלוש נפשות, או שלוש נפשות ותינוק קטן) – מיניוואן יעשה את העבודה; אם מדובר במשפחה בת ארבע נפשות ויותר, או בקבוצת חברים, מומלץ לשקול שכירה של קרוואן, מוטורהום.

ה'מתכון' הטוב ביותר לצליחת הדרך הארוכה בכיף ובקלות, הוא בשילוב בין נסיעות לטיסות פנים. אין ספק שאחת החוויות הגדולות ביותר בטיול הזה היא-היא הדרך עצמה, הנסיעות הארוכות והכבישים האינסופיים, אך בכל זאת חשוב להגיד את האמת: ישנם אזורים (מדבר נבאדה הוא דוגמה מצוינת) שאותם תעדיפו לעבור כמה שיותר מהר, בייחוד אם הטיול שלכם קצר יחסית. טיסות פנימיות יעשו את העבודה מבחינה זו.

עוד דבר שחשוב לזכור: בעת תכנון הטיול, מומלץ לחשב גם את הקילומטראז' שאתם צפויים לעבור, ולקחת בחשבון שבסופו של דבר תעברו הרבה יותר מזה (10%ˉ15 מעבר לחישוב הראשוני שלכם, בדרך כלל) – אם בשל 'התברברויות' ואם בשל שינויים מתבקשים בתכניות.

ctc3

האוכל

אם יש משהו שבוודאות לא תצטרכו לדאוג לגביו, הרי שזהו האוכל. בכל עיר, קטנה או גדולה, תמצאו שלל חנויות ורשתות מזון, לרוב כאלו המשתייכות לזן המזון המהיר; בכל דרך תגיעו בסופו של דבר לדיינר אמריקאי קלאסי או למלון דרכים המגיש גם ארוחות כאלו ואחרות; בכל תחנת דלק תוכלו לרכוש כמה חטיפים או אוכל לחימום מהיר; בכל שמורת טבע או פארק תמצאו מזנון או מסעדה ראויה.
נכון, כל מטייל ירצה גם להתפנק פה ושם וליהנות מארוחה טובה באמת, וההזדמנויות לכך יגיעו בהחלט – בעיקר באזורים העירוניים. אך השורה התחתונה היא החשובה: אין כל סיבה שתישארו רעבים במהלך הטיול הזה, משום שהאפשרויות הקולינריות בארה"ב הן כמעט בלתי נגמרות.

השירות

רבים מהמטיילים מציינים את רמת השירות כהבדל הגדול ביותר בין אמריקה לישראל – מה שמורגש היטב במהלך טיול לארה"ב מחוף אל חוף. תודעת השירות של האמריקאים גבוהה יותר, בכך אין ספק, ויש לכך דוגמאות רבות וטובות שתוכלו גם אתם להפיק מהן תועלת.

כך למשל נכון בכל הנוגע לשימוש בקרוואנים בארה"ב. כל המדינה כולה מרושתת בפארקים, חניונים ונקודות שירות המיועדות ומותאמות לבעלי קרוואנים. בישראל תחום זה עוד נמצא יחסית בחיתוליו, אך בארה"ב מדובר בשירות מפותח מאוד, שמבטיח כי אף בעל קרוואן לא יישאר חסר אונים, גם אם זו הנסיעה הראשונה שלו ברכב מסוג זה.
דוגמה נוספת היא חברות במועדון ה-AAA, שאותו יכול לקבל כל חבר במ.מ.ס.י הישראלית. זהו למעשה מועדון חברים תיירותי, אשר מעניק לחברים בו אינספור הטבות מפנקות בשלל תחומים תיירותיים – החל מבתי מלון ועד לפארקים לאומיים. מדובר במועדון צרכנות מהנחשבים והפופולאריים ביותר בארה"ב, בעל כוח עצום – כל נותן שירות באמריקה יעריך אתכם יותר ברגע שתציגו את הכרטיס.
ctc4

האפשרויות

ארה"ב ידועה כארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, וכך נכון גם בטיול מחוף אל חוף. כפי שציינו, ישנן דרכים רבות לערוך את הטיול – אך לא רק מבחינת מסלולים, אלא גם מבחינת אופי הטיול שאליו תצאו.
כיום, מציעות חברות רבות טיולים מאורגנים מחוף לחוף בארה"ב, אשר יאפשרו לכם לצאת לטיול מבלי להידרש להכנות מרובות. טיולים אלו יכולים להימשך גם פחות משלושה שבועות, אך בשל הידע הרבה של החברות המארגנות, ניתן גם בזמן קצר זה לראות הרבה מאוד מארה"ב כולה.
ובכל זאת, ישנם לא מעט מטיילים שבוחרים לצאת לטיול בצורה עצמאית. כיום, כשלרשות כל מטייל עומדת רשת האינטרנט, התכנון הופך להיות קל בהרבה ולמעשה, ניתן לתכנן מראש את כל שלבי הטיול עוד מישראל – כולל רכישת כרטיסים, הזמנת מקומות במלונות ועוד. מטיילים מסוג זה יוכלו גם להסתייע בחברות המעניקות שירותי קרקע – חברות שיבצעו עבורם את כל ההזמנות והרכישות המתישות.

העלויות

בעת תכנון הטיול, חשוב מאוד כמובן להגדיר את מסגרת התקציב הכללית המתאימה לכם. זכרו כמובן לקחת בחשבון כי החישוב הכללי אינו סופי, וכי תמיד עשויות להתווסף אליו הוצאות נוספות (עיינו ערך – הקילומטראז' הצפוי).
ככלל, כרטיסי הטיסה הבינלאומיים לארה"ב עולים בממוצע כאלף דולרים ומעט יותר מזה; ההוצאה היומית על דלק נעה בין 10 ל-15 דולרים בממוצע; ההוצאה הממוצעת על אוכל – כ-60 דולרים; השכרת הרכב תעלה 20ˉ40 דולרים ליום. להוצאות אלו יש להוסיף כמובן את הוצאות התחבורה הציבורית, את עלות הטיסות הפנימיות, את הקניות וכדומה.

מסלולים מומלצים מחוף לחוף לנוסע העצמאי

Monterey1-f_1

חלומות בקליפורניה – ב 15 יום

Oak Alley Plantation

המיטב של לואיזיאנה ארץ אחוזות המטעים ב- 10 יום

st-14-f-1

המיטב של המערב בשבועיים – 14 יום