By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

כבר נרשמת פעם?

שכחת סיסמא?

אין לך חשבון?

ארה"ב לנוסע העצמאי

בשנים האחרונות יותר ויותר מטיילים בוחרים לחרוש את ארה"ב באופן עצמאי ולא במסגרת טיול מאורגן. טיול עצמאי מאפשר חופש מוחלט בכל רגע במהלך הטיול, חוויות ניווט והתמצאות שרק טיול עצמאי יכול לספק ותחושות סיפוק בזמן ולאחר הטיול!

יחד עם זאת, חשוב מאד לדעת כי התכנון המקדים, הכולל את הכנת שלד המסלול, בניית המסלול עצמו (ערים בהם יעבור, אתרים מעניינים, פרקים ואטרקציות), הזמנת טיסות, רכב (או מוטורהום) ובתי המלון לאורך המסלול, הופך להיות חלק משמעותי ובלתי נפרד מהטיול ונדרש שיהיה מפורט, מקצועי ונסמך על ניסיון אחרים, על מנת שיבטיח טיול מהנה ללא תקלות!

Monument Valley

Monument Valley

כמו הטיולים המאורגנים, גם מסלולי הטיול של מטיילים עצמאיים מתחלקים לרוב בין החוף המערבי לחוף המזרחי וכמובן מסלולי טיול מחוף לחוף. את המסלולים עושים לרוב עם רכבים רגילים (סדאן, סטיישן, ואן – תלוי באורך הטיול, מספר המטיילים והתקציב), אולם מדי שנה יותר ויותר מטיילים בוחרים לטייל בארה"ב במוטורהום או בקראוונים נגררים על כל סוגיהם וגודלם.

המדריך השלם לתכנון טיול בארצות הברית

תוכלו ליהנות ממסלולים פופולאריים למטיילים עצמאיים שהעלינו לאתר, יחד עם תיאור מלא של הימים במסלול עם המלצות למקומות לינה מדי לילה. זכרו! אלה מסלולים למטיילים עצמאיים ולכן הם בגדר המלצה. תמיד תוכלו בכל רגע בטיול להחליט אחרת כל עוד בסוף היום תגיעו למלון שהוזמן לכם.

במה שונה כל כך טיול עצמאי מטיול מאורגן?

השוני בין שני סוגי הטיולים הוא שוני גדול: בעוד טיול מאורגן מציע לכם תבנית מסלול מוכנה מראש, בטיול העצמאי אתם אלה שיוצרים אותה בעצמכם; בעוד שטיול מאורגן הוא כזה הכולל קבוצת מטיילים שאינה בהכרח קשורה אליכם, בטיול העצמאי אתם בוחרים עם מי לנסוע; ובעוד שבטיול מאורגן הכול מוכן מראש ומתוכנן עד לרמת הסנטימטר הבודד, בטיול העצמאי כל התכנון הוא 'עליכם', מההתחלה ועד הסוף.

כשמדובר על טיול סטנדרטי לאירופה, למשל, ההבדלים הללו אינם מורגשים בהכרח. מדובר בכל זאת בכמה ימים, והתכנון אינו נרחב יתר על המידה. אך בטיול ארה"ב לנוסע העצמאי ישנו הבדל גדול מאוד: תכנון שכזה ידרוש תשומת לב רבה מאוד, עוד לפני שתתחילו את הדרך לאמריקה.

אם נדמה לכם, לאחר קריאת הפסקה הקודמת, שתכנון טיול עצמאי לארה"ב הוא דבר מסובך למדי – אתם יכולים להירגע. מדובר במשימה פשוטה, בייחוד בעידן האינטרנט שבו אנו חיים היום. הרי לא לחינם הגעתם גם לכאן: באינטרנט נמצא כל המידע שאתם זקוקים לו, כך שגם אם אינכם מנוסים בתכנון טיולים גדולים, תוכלו לעשות זאת בצורה טובה.

לאורך השנים התגבשו להם כמה מסלולי טיולים בארה"ב שנחשבים למומלצים ביותר. אלו מסלולים מפורטים למדי, שיספקו לכם מסגרת טובה מאוד לתכנון הטיול – מסגרת שתאפשר לכם לעמוד במשימה ביתר קלות. המסגרת הזו בהחלט מספקת את ה'איפוס' הרצוי לכל מטייל ומעניקה לו את השלד ליצירת טיול מתוכנן כראוי.

את המסלולים המומלצים שלנו כבר ראית?

טיולים בארה"ב לאלה שרוצים לעשות את זה לבד!

כל אחת מה'מסגרות' הללו יוכל ולספק לכם גם רעיונות נפלאים לטיולים עצמאיים בארה"ב – טיולים שינועו על בסיס ציר מסוים, אך יתנהלו בהתאם לרצונותיכם, בין אם אלו רצונות שנקבעו מראש, בשלב התכנון, ובין אם אלו רצונות ספונטניים של אותו הרגע.

לינה בטיול עצמאי

הלינה היא אולי אחד האתגרים הגדולים ביותר עבור המטייל העצמאי בארה"ב. את כל מלאכת הזמנת החדרים במלונות עליו לעשות בעצמו, ללא 'מבוגר אחראי' (ובמילים אחרות – אדם מנוסה), שיוכל להגיד לו היכן כדאי להזמין חדר ומתי. אנחנו ננסה למלא את מקומו של אותו מבוגר אחראי ולתת לכם כמה עצות בעניין הלינה.

ראשית, חשוב לזכור שכמעט בכל מקום תמצאו חדר שאפשר להניח בו את הראש ולישון: מלונות מפוארים, מלונות פשוטים, מוטלים, מלונות דרכים, אכסניות, דירות נופש ועוד. רבים מהמלונות אינם מאפשרים לינה של חמש נפשות בחדר – וכדאי לבדוק זאת מראש. רבים עוד יותר מאפשרים לבטל את ההזמנה ממש עד הרגע האחרון – אך לא פעם יגבו על כך מחיר נוסף מראש.

ההמלצה שלנו היא לבחור בתחילת הטיול במלונות יוקרתיים יחסית, שבהם המרחב גדול יותר וכך גם הסיכוי לתפוס לשינה טובה. ככל שהטיול יתקדם ותתרגלו לאזור, לסביבה ולקצב הטיול, תוכלו לעבור למלונות הפשוטים יותר, שבהם רמת הנוחות ממוצעת יותר – והמחיר נמוך יותר, כמובן.

דבר נוסף שכדאי לזכור בהקשר זה הוא מועד ההזמנה: בימי החג של ארה"ב ובסופי השבוע – בייחוד במקומות מסוימים כמו ניו יורק ולאס וגאס – הסיכוי למצוא חדר במלון נמוך יותר, והמחירים גבוהים למדי. עניין זה תקף, אגב, גם לגבי קמפינג בפארקים הלאומיים, אם חשבתם לשלב כזה בטיול. לכן, מומלץ מאוד לבצע את ההזמנה כמה חודשים מראש, ובמקרה הכי גרוע – לבטל. הרי כבר ציינו שברוב המלונות זה בהחלט אפשרי.

התניידות

רוב המטיילים העצמאיים יעדיפו להתנייד במהלך הטיול שלכם בכרב פרטי שכור, ובצדק. למרות זאת, מומלץ שלא לבחור באפשרות הזו אם אתם מתכננים טיולים עירוניים: בערים הגדולות של ארה"ב תשתית נפלאה של תחבורה ציבורית, ופקקים איומים – בעיקר בשעות השיא. במקומות אלו מומלץ שלא לשכור רכב.

בכל הנוגע לשכירת רכב, חשוב לזכור כמה דברים:

שכרו רכב גדול יחסית, כדי שיספק מקום לכל נוסע ויאפשר אחסון נוח של התיקים ושל המזוודות
מומלץ לבצע את ההשכרה כבר מהארץ, משום שהיא בדרך כלל זולה יותר
אם חישבתם את הקילומטראז' הצפוי במהלך הטיול, הוסיפו לו 10% לפחות, בשל האפשרות (הוודאית כמעט) ל'התברברויות' ולשינויים במסלול.

טיול עצמאי דורש אינספור תכנונים ותיאומים, נוסף על אלו שציינו כאן. הוצאת הוויזה, תכנון הטיסות, בניית המסלול כך שיהיה הגיוני גם מבחינת מזג האוויר והחופשות השנתיות של האזרחים המקומיים ועוד ועוד. עבור רבים מדובר בתכנונים מתישים כל כך, עד שהם מעדיפים לצאת לטיול מאורגן.
אך ישנה אפשרות נוספת שעומדת לרשותו של המטייל העצמאי: טיול בעזרת חברת שירותי קרקע. זוהי חברה שמבצעת את כל ההזמנות והסידורים הקטנים עבור המטייל, החל בהזמנת החדרים במלון לאורך כל הטיול ועד לתיאום מקום איסוף הרכב השכור. בדרך זו נותר המטייל עצמאי לחלוטין בזמן הטיול, אך אינו נדרש לבצע בעצמו את התכנון, עד לפרטים הקטנים ביותר. מבחינות רבות מדובר בפתרון המושלם לתכנון טיול לארה"ב לנוסע העצמאי.