By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

כבר נרשמת פעם?

שכחת סיסמא?

אין לך חשבון?

טיול מאורגן לארצות הברית כולל שייט

אחד הטיולים המאורגנים לארה"ב שנחשבים למבוקשים ביותר הוא טיול הכולל שייט תענוגות – טיול אשר מציע חוויה יוצאת דופן המוציאה את המטייל משגרת הטיול הרגילה ומציעה לו להיחשף אל נפלאותיו של הים ובחלק מהמקרים אף למחוזות חדשים ולמדינות אקזוטיות. מה צריך לדעת לפני שיוצאים לטיול שכזה? כמה וכמה דברים מרכזיים שעליהם נפרט כאן.

MIAMI - Cruise ships docked in Miami port.

MIAMI – Cruise ships docked in Miami port.

לאן שטים?

שני היעדים הפופולריים ביותר לשייט המשולב כחלק מטיול הם איי הבהאמאס והקריביים. אולם חלק מהטיולים משלבים גם שייט מדהים במפרצי אלסקה.

לקחת בחשבון: זמן ועלויות

טיול מאורגן כולל שייט יהיה שונה מטיולים ללא שיט מכמה סיבות, ובעיקרן שתיים: זמן הטיול והעלויות. אין כל ספק שטיול הכולל שיט יהיה יקר יותר מטיול רגיל, לעתים גם בכמה אלפי שקלים, וזאת משום שמדובר בטיול הגורר אחריו הוצאות רבות גם עבור החברה המארגנת, ובייחוד כשמדובר ב'קרוז' – שיט של כמה ימים.
מעבר לזה, חשוב לזכור ששיט יהפוך את הטיול לאורך יותר. ישנם מסעות שיט של כמה שעות (מול חופי בוסטון למשל, או לאטרקציות הנמצאות מול חופי ארה"ב), אשר יהפכו את היום עצמו לארוך יותר, וישנם מסעות שיט של כמה ימים, למדינות סמוכות, שיאריכו את הטיול כולו.

כאשר מדובר בטיול מאורגן, כזה שאינכם מתכננים באופן עצמאי, מדובר בפעילות שעשויה לבוא 'על חשבון' פעילויות אחרות. אם התכוונתם לצאת לטיול מאורגן אשר נמשך 20 ימים, אך שבעה מהם תבלו בקרוז, יוותרו לכם 13 ימים ברוטו (!) לשאר הטיול בארה"ב. אין זה אומר שמדובר באופציה בלתי סבירה בעליל, אך חשוב שתפנימו זאת טרם יתחיל הטיול. רבים מהמטיילים לא עושים זאת ומופתעים בסוף הטיול לגלות כמה קצר היה החלק שאינו כולל שיט.

לוודא שאתם מוכנים לטיול מסוג שכזה

לא כולם נולדו עם היכולת לשהות בסביבת מים לאורך זמן. בין אם מדובר בשיט קצר של כמה שעות, ובין אם זהו קרוז של כמה ימים, חשוב שתבדקו עם עצמכם עוד לפני תחילת הטיול, אם אתם מוכנים לסוג כזה של פעילות.

ישנם מטיילים רבים אשר סובלים ממחלת ים, או מגלים בזמן הקרוז כי הם סובלים מתופעה זו. מדובר בצב לא נעים כלל, שיעיב על הטיול כולו, ולכן כדאי מאוד לבדוק את הפרט החשוב הזה בטרם עת. תוכלו לעשות זאת אפילו ביציאה לשיט קצר לחופי הים התיכון, כמה שבועות לפני תחילת הטיול.
אגב, עניין נוסף שיש להיערך אליו הוא השהות בתא הנוסעים בספינה, במקרה שאתם יוצאים לקרוז של כמה ימים: במקרים רבים מדובר בתא קטן יחסית, שרבים מוצאים אותו כלא נוח במיוחד. ישנם לא מעט תאים אשר נמצאים בפנים האונייה, מה שמוסיף לתחושת ה'סגירות' ואי הנוחות. וודאו מראש מהו גודל התא ובמקרה הצורך, בקשו כזה אשר לדעתכם תוכלו להרגיש בו טוב, על אף גודלו.

לבחור את התא המתאים ביותר

ואם כבר דיברנו על גודל התא ועל מיקומו, הרי שיש להתעכב על אחת המשימות המאתגרות עבור מי שיוצא לקרוז בספינה: מציאת תא המגורים שיתאים בדיוק לצרכיו, ויאפשר לו ליהנות גם מהשיט בצורה מלאה.

אונייה המשמשת לקרוזים, אשר נקראת לא פעם גם 'ספינת תענוגות', יכולה להכיל כ-3,500 נוסעים לעתים. כל הנוסעים מתגוררים במאות תאים המסודרים זה לצד זה וזה למעל זה, בכמה קומות. מפת ההתמצאות באונייה כזו תהיה לא פשוטה, אך חשוב להתעכב עליה כדי למצוא את המקום המתאים לכם.

כך לדוגמה, תא מגורים אשר נמצא קרוב לסיפון או לתא המנועים, עלול לגרום לכם לבעיות שינה בשל הרעש הרב; תא אשר כולל מרפסת המשקיפה אל הים נחשב למומלץ מאוד, אך רק לאותם ברי מזל שאינם סובלים ממחלות ים; תאים אשר נמצאים באמצע הספינה, הם אלו שנחשבים למאוזנים ביותר, כלומר כאלו שבהם מרגישים כמה שפחות את טלטוליו הבלתי פוסקים של הים.

אחת ההמלצות החשובות ביותר היא להיעזר באנשי החברה המארגנת במציאת התא המתאים: אלו אנשים מנוסים שמכירים היטב את מפת הספינה ומודעים לבקשות המיוחדות של נוסעים רבים. תוכלו להתייעץ אִתם ולסמוך עליהם שימצאו עבורכם את התא הטוב ביותר לקראת ההפלגה.

חשוב לא פחות: לבצע את ההזמנה בזמן

ישראלים רבים רגילים לתכנן את החופשה שלהם 'מעכשיו לעכשיו', ולא לבצע זאת מראש. יש לעניין זה סיבות רבות, אך בשורה התחתונה, רובינו נזמין כרטיסים לכל המוקדם חודשיים או שלושה לפני הטיול עצמו. בארה"ב, לעומת זאת, תרבות החופשות היא אחרת, ורבים מהנופשים מזמינים את הטיול גם שנה ושנתיים מראש. זה אומר שתאים רבים בספינה שעליה אתם מתכננים לעלות, יהיו ככל הנראה תפוסים עד לפני שבכלל חשבתם לצאת לטיול.

לכן, ברגע שנפלה ההחלטה מומלץ לבצע את ההזמנה. כך יהיו לכם יותר אפשרויות מבחינת תאי המגורים בספינה עצמה, וכך גם המחיר יהיה נמוך יותר – הרי המחיר עולה בהתאם לרמת התפוסה בספינה. מומלץ מאוד לעשות זאת כמה שיותר מהר, כדי להבטיח את מקומכם בהקדם.

חשוב לציין כי מי שמעדיף לערוך טיול לארה"ב כולל שייט אך אינו מעניין לעשות זאת במסגרת טיול מאורגן, יוכל להיעזר בחברות לשירותי קרקע – חברות שיסייעו לו לבצע את כל ההזמנות בצורה מסודרת ומדויקת, ויחסכו חלק גדול משלב התכנונים המייגע לעתים.