By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

כבר נרשמת פעם?

שכחת סיסמא?

אין לך חשבון?

טיול לארה"ב לשומרי מסורת

טיול לחו"ל עבור שומרי מסורת ובני המגזר הדתי נחשב כמעט 'מורכב' יותר מטיול רגיל: ההכנות לטיול צריכות לכלול איתור מקומות כשרים, תכנון היום צריך להתחשב בסדר יומו של האדם הדתי (מועדי תפילות וכדומה) ובשבתות הטיול יקבל בדרך כלל אופי מעט אחר. אך בפועל מדובר במשימה לא קשה במיוחד, לפחות כיום. טיולים מסוג זה יוצאים לכל רחבי העולם כמעט מדי יום ביומו, בין אם מדובר בטיולים עצמאיים ובין אם בטיולים מאורגנים. גם טיול לארה"ב לשומרי מסורת לא חייב לדרוש הכנות מרחיקות לכת – כמה טיפים ועצות יאפשרו לכם לעשות זאת בקלות וליהנות מכל דקה.

Central Synagogue in the Lexington Avenue, New York City

Central Synagogue in the Lexington Avenue, New York City

היעדים הפופולארים

ככלל, טיולים לארה"ב עבור קהילת שומרי המסורת אינם שונים מכל טיול אחר, מבחינת היעדים שאליהם הם מכוונים – ובייחוד כשמדובר במטיילים עצמאיים. היום תוכלו להיפגש בכל מקום במטיילים שומרי מסורת אשר ערכו ועורכים טיולים מכל הסוגים בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות:

טיול לאורך החוף המזרחי
טיול לאורך החוף המערבי
טיול מחוף אל חוף
טיול משפחות בכל רחבי ארה"ב
טיול לתפוח הגדול – ניו יורק
טיול לפלורידה
טיול לקליפורניה
טיול לארה"ב ולקנדה
טיול לארה"ב ולאיים הקריביים.

למעשה, אין שום מגבלה מבחינת היעד כאשר מתכננים טיול לארה"ב לשומרי מסורת. יש מטיילים אשר ירצו להוסיף לטיול נקודות עצירה במוקדים יהודיים שונים ברחבי ארה"ב, אך מאחר שגם מטיילים חילוניים עושים זאת לא פעם (בשל הזיקה של רובם ליהדות), לא מדובר בעניין חריג או יוצא דופן.

לטייל – ולהמשיך באורח החיים הרגיל

אחת המשימות אשר נדמות מאתגרות למטיילים שומרי מסורת, היא משימת השמירה על המצוות תוך כדי הטיול. עבור רבים, עצם היציאה מהשגרה הרגילה יכולה להביא למצב של 'סכנת התרופפות' בכל הקשור למצוות ולאורח החיים הרגיל – אך מדובר בחשש שאין לו שום בסיס, בייחוד בימינו.
כאשר אנו מדברים על שמירת אורח החיים היהודי הרגיל, העניין מתבטא בעיקר בשני מישורים עיקריים: האוכל ושמירת השבת. מיד תבינו שבשני המקרים מדובר על אתגרים פשוטים למדי, שלא קשה לעמוד בהם.

מבחינת האוכל, תגלו מהר מאוד שבארה"ב יש הכול מהכול – כולל מאכלים כשרים בסופרים, מסעדות כשרות ואפילו בתי חב"ד. בטיולים מאורגנים רבים אף מקפידים על אכילת ארוחת הבוקר (המורכבת כמובן ממאכלים מותרים בלבד) בעזרת כלים חד-פעמיים, כדי לא להסתכן באכילה מסכו"ם שלא הוכשר כהלכה. כדי 'לחזק' את עניין האוכל, תוכלו להביא אִתכם מהארץ מזון יבש ושימורים שונים, שיספרו את צרכיכם במקרים שבהם לא תמצאו מסעדה כשרה או מזון כשר כלשהו, אם כי מדובר במצב כמעט בלתי אפשרי בארה"ב המגוונת ושופעת המזון.

מבחינת שמירת השבת, הרי שגם כאן לא נדרש מאמץ עליון: כל שעליכם לעשות הוא לתכנן את הטיול כך שבשבתות תהיו בסביבה מיושבת, רצוי עירונית, שבה תוכלו ליהנות מטיולים רגליים מהנים, שגם הם חלק מהותי מכל טיול. אגב, בערים רבות בארה"ב תמצאו בקלות גם בתי כנסת שבהם תוכלו להתפלל בשבת – ואם תחליטו להשקיע 'בגדול', תוכלו אף לשכור מראש חדר במלון סמוך לבית הכנסת.

סגנון הטיול יכול להשפיע רבות על החוויה

רבים מהמטיילים שומרי המסורת מתלבטים רבות בשאלה: באיזה טיול לבחור? בטיול עצמאי או בטיול מאורגן? לכל אחד מסוגי הטיולים הללו ישנם כמובן יתרונות וחסרונות, ולכל מטייל יתאים הסגנון שלו.

טיולים מאורגנים נחשבים מתאימים מאוד לשומרי מסורת, משום שהחברה המארגנת דואגת למעשה לכל העניינים אשר ציינו קודם לכן: איתור מסעדות כשרות ובתי חב"ד, תכנון הטיול כך שיתאים לאורח החיים הדתי בשבתות, תיאום ארוחות שבת חגיגיות (שהופכות למהנות במיוחד בטיולים מסוג זה) ואף שכירת שירותיו של מלווה שומר מצוות, אשר גם מכיר את המדינה על בורייה וגם יודע בדיוק כיצד על הטיול להתנהל כדי שיתאים לציבור שומרי המצוות בצורה מושלמת.

טיולים עצמאיים לשומרי מסורת יהיו טיולים שהתכנון שלהם אמנם ארוך יותר, אך הגמישות רבה יותר. אם תרצו לשלב את חלק הלינה בטיול בין מלונות לבין לינה אצל קרובים, תוכלו לעשות זאת בקלות בדרך זו; אם תחליטו לבקר בשכונה יהודית שבה רוב הטיולים המאורגנים אינם עוברים – זכיתם; אם תחליטו לפתע שאת השבת הקרובה ברצונכם להעביר 'בשטח', בפרק לאומי כלשהו – גם כאן היתרון נמצא אצלכם.
אגב, אלו מכם אשר מעוניינים לצאת לטיול עצמאי ולא בקבוצה, אך מעדיפים 'לפסוח' על שלבי התכנון השונים, יוכלו לשכור את שירותיה של חברת שירותי קרקע: חברה שכזו מקיימת קשרים רצופים עם כל גורמי התיירות ביעד שלכם, ובעזרתה תוכלו לתאם כל עניין שהוא – מבלי שאתם נדרשים למלאכת התיאומים, ההזמנות וכדומה. בדרך זו, תוכלו לארגן טיול לארה"ב לשומרי מסורת כמעט ללא מאמץ.