By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

כבר נרשמת פעם?

שכחת סיסמא?

אין לך חשבון?

טיול לארה"ב החוף המערבי

החוף המערבי של ארה"ב הוא החוף המרוחק מישראל – אך זה לא מונע מרבים לתכנן טיול אליו, ובצדק: מדובר באזור נפלא לטיול, בין אם אתם נוסעים כיחידים, כזוג, כקבוצת חברים או כמשפחה. ממש כמו צדה המזרחי של המדינה, גם חופה המערבי של ארה"ב הוא אזור רחב ממדים, שהטיול בו חייב להיעשות רק לאחר תכנון קפדני של כל פרט ופרט. כאן ננסה להעניק לכם סקירה כללית, שתהווה את הבסיס ליציאה לטיול.

sunset beach volleyball at venice beach

Sunset beach volleyball at venice beach

כמה מילים על האזור

החוף המערבי של ארה"ב הוא אזור אשר התפתח בשלב מאוחר, יחסית לחוף המזרחי (כשמתבוננים על ההיסטוריה מבינים שמדובר בתהליך טבעי שמקורו בכך שארה"ב 'התגלתה' ונוסדה על ידי אירופים שפשטו על צפון אמריקה). בעבר הרחוק הוא אף נקרא 'המערב הפרוע', משום שהיה פחות מאורגן ומסודר מחלקה המזרחי של המדינה.

כיום, החוף המערבי נחשב לאחד האזורים היפים והפסטורליים של ארה"ב. רבים מחשיבים אותו מושלם לטיול עם ילדים, ואחרים אף מתייחסים אליו כאל אזור ספר, כפרי ופסטורלי במיוחד, שנמשך כמעט ברצף מהצפון ועד לדרום. המדינות המרכזיות באזור זה הן וושינגטון, אורגן, קליפורניה, יוטה, נבאדה ואוהיו; הערים המרכזיות באזור הן סיאטל, פורטלנד, סן פרנסיסקו, לוס אנג'לס, לאס וגאס וסאן דייגו.

מזג האוויר: נוח – אבל לא בכל מקום

Yosemite National Park

Yosemite National Park

מזג האוויר בחוף המערבי נחשב נוח למדי: בערים כמו סן פרנסיסקו וסן דייגו שוררים תנאים מושלמים לטיולים, כאלו שמבטיחים טמפרטורות נעימות גם בקיץ, וקור סביר אף בשיא החורף. גם לוס אנג'לס נחשבת מקום טוב לטיול לאורך כל השנה, בעיקר בשל קרבתה לים, אם כי הערפיח והאפשרות לשיטפונות בחורף מעט מעיבים על התמונה ה'מושלמת'.
מצד שני, חשוב לזכור כי החוף המערבי כולל בתוכו גם אזורים פחות נעימים: אזור לאס וגאס ומדבר נבאדה שבו נמצאת העיר הוא אזור צחיח וחם אשר זוכה למעט מאוד גשמים, ובקיץ מציע חום בלתי נסבל; אזור מדינת וושינגטון הצפונית, ובעיקר העיר סיאטל, נחשבים לגשומים מאוד, בעיקר בחורף כמובן; הרי הרוקי הגבוהים וכל האזור סביבם יהיו מושלגים וקפואים בשיא החורף ולא בטוח כלל שניתן יהיה לעבור בהם או לצדם.

אם כן, גם כאן – כמו בחוף המזרחי – חשוב מאוד לתכנן את הטיול בהתאם למזג האוויר השורר באזורים שבהם אתם מתכננים לבקר. אל תחשבו להגיע להרי הרוקי בשיא החורף, ועדיף שתימנעו מביקור בלאס וגאס בקיץ הלוהט. מאחר שטיול ראוי בחוף המערבי נמשך שלושה שבועות לפחות, תמיד תוכלו לתכנן אותו כך שתגיעו לכל אזור בזמן האופטימלי.

ניידוּת בחוף המערבי

אף על פי שהחוף המערבי הוא אזור גדול מאוד, תספיק לרוב המטיילים טיסה אחת בלבד – הטיסה הבינלאומית מהארץ לארה"ב. ברוב המקרים יחל הטיול בלוס אנג'לס, שאליה מתבצעות טיסות סדירות וישירות (הנמשכות כ-15 שעות) או טיסות עם עצירת ביניים. את יתר הטיול אפשר בהחלט לעשות ברכב, אם מתכננים את הטיול כראוי כך שכל נסיעה לא תימשך יותר משעות ספורות.

משפחות גדולות יוכלו, כדי להקל על השהות ברכב במהלך הנסיעות, לשכור רכבים גדולים, עד מיניוואנים ומוטוהרום (קרוואן של ממש). זוהי אופציה שתוסיף כמובן לעלויות הכלליות, הן מבחינת מחיר ההשכרה והן מבחינת צריכת הדלק, אך היא תהפוך את הנסיעות לקלות הרבה יותר. זכרו כי צפויים לכם במהלך הטיול לא מעט נסיעות ארוכות, של חמש שעות ויותר – עניין שהנהג הישראלי לא רגיל אליו בדרך כלל. לכן, עדיף לחשוב על הנוחות שלכם ושל שותפיכם לנסיעה, בעיקר אם מדובר במשפחה עם ילדים קטנים.

מאיפה מתחילים

ישנם מטיילים שאינם מעוניינים לתכנן לבדם את הטיול לחוף המערבי, בייחוד אם זוהי נסיעתם הראשונה לארה"ב בכלל ולאזור זה בפרט. מטיילים כאלו יבחרו, ובצדק, בטיולים מאורגנים, אשר יחסכו מהם את 'כאב הראש' של הטיול ויאפשרו להם לצאת אליו ללא הכנות מיוחדות מראש.
אחרים דווקא ייהנו מהאפשרות לתכנן בעצם את הטיול לפרטי פרטים, וייעזרו לשם כך באינטרנט כמובן: ברשת ניתן לבצע כיום הזמנות כמעט לכל שירות תיירותי באשר הוא, החל בחדר במלון, דרך כרטיס כניסה לאתר תיירותי מסוים ועד להזמנת מקומות לינה באתרי קמפינג לאורך החוף המערבי (תוכלו לעשות זאת כאן). ברוב המכריע של המקרים, ובייחוד כשמדובר בארה"ב, ההזמנה דרך הרשת תחסוך למטייל כסף רב.
אפשרות נוספת ומעניינת לא פחות היא תכנון טיול בעזרת אנשי מקצוע מנוסים – חברות לשירותי קרקע, המציעות את שירותיהן לנוסע העצמאי (כלומר לא למטיילים בטיולים מאורגנים). אפשרות זו יכולה להיות כדאית למי שמעוניין להישאר עצמאי, אך לא בטוח שיצליח להתמודד כראוי עם כל משימות התכנון. חברות הקרקע הללו יכולות לבצע עבור המטייל את כל ההזמנות והתיאומים, על פי דרישותיו ותוך בניית מסלול הטיול בצורה פרטנית, יחד אִתו.

עוד כמה טיפים חשובים למטיילים בחוף המערבי של ארה"ב

מתכננים לטייל בלאס וגאס בסוף השבוע? חשבו שוב: הימים חמישי עד שני נחשבים לעמוסים ביותר בעיר, ומומלץ להגיע אליה דווקא באמצע השבוע – אז גם המחירים יהיו נמוכים יותר

ככלל, סופי השבוע נחשבים יקרים בהרבה מבחינת הלינה בחוף המערבי, ובארה"ב כולה. בלאס וגאס העניין מקבל משנה תוקף: הפער בין מחירי סוף השבוע למחירי אמצע השבוע בכל הנוגע ללינה, יהיה משמעותי מאוד בכל ימות השנה כמעט

בשל הנסיעות הארוכות הצפויות לכם במהלך הטיול, מומלץ למנות 'נהג משנה' אשר יחליף את הנהג הראשי כשזה עייף מדי לנהוג

אף על פי שהכבישים בחוף המערבי נוחים לנהיגה ברובם, ולמרות השילוט הברור, מומלץ להשתמש ב-GPS במהלך הנסיעות

התעדכנו בסגירות כבישים, בעיקר אם אתם מטיילים באזורים מועדים סביב החורף או בתחילת האביב

החוף המערבי גדוש בפארקים לאומיים שלא כדאי לפספס (הגראנד קניון, פארק יוסמיטי, פארק ילוסטון ועוד). רכישת מנוי שנתי בפארק הראשון שאליו תגיעו, תשיג לכם הנחה יפה לכל הפארקים הללו

הפארקים בחוף המערבי נהנים מתפוסה גבוהה מאוד באביב. אם אתם מתכננים להגיע אליהם בתקופה זו, ובעיקר אם חשבתם על קמפינג – בצעו את ההזמנה מראש, עוד מהארץ, אפילו בחודשים פברואר-מרץ

עלות מחיה ממוצעת לאדם במהלך טיול בחוף המערבי היא בערך 120ˉ140 דולרים ליום. המחיר ישתנה, כמובן, בהתאם לעלויות הלינה, לזהות הרכב שתשכרו וכדומה.